Kevadine koristamine: Kuidas seda targalt ja tõhusalt teha?

MrOferto
Kevadel tuleb vastupandamatu soov koristada ja vabaneda talvisest segadusest. Kui mõned meist viskuvad koristamisse entusiastlikult, siis teiste jaoks on see pigem vajalik paha. Ükskõik, millisesse kategooriasse sa ka ei kuuluksid, väikese nutikuse ja planeerimisega saad kevadise koristamisega hõlpsasti ja tõhusalt hakkama.
Kevadine koristamine: Kuidas seda targalt ja tõhusalt teha?

1. Planeeri protsess: enne, kui sukeldud rätikuga käes koristamisse, võta hetkeks aega planeerimiseks. Tee nimekiri ruumidest, mida tahad puhastada, ja sea need tähtsuse järjekorda. Alusta kõige räpasematest ja liigu edasi nende juurde, mis ei vaja nii väga puhastamist.

2. Viska ära ebavajalikud esemed: Kevadine koristamine on suurepärane võimalus vabaneda asjadest, mida sa enam ei kasuta ega vaja. Rõivad, mis ei sobi, vanad ajakirjad, katkised seadmed - need kõik võivad minna prügikasti või heategevusse. Ebavajalike esemete äraviskamisega saad rohkem ruumi ja vabaned ebavajalikust ballastist.

3. Korista ülevalt alla. Kõigepealt pühi mööblilt ja riiulitelt tolm, seejärel tolmuime põrandad ja lõpuks mopi. Nii ei triivib tolm ja mustus tagasi alla ja sa säästad end töölt.

4. Kasutage looduslike puhastusvahendite jõudu. Saate kodus valmistada palju tõhusaid puhastusvahendeid üldkättesaadavatest koostisosadest, nagu äädikas, sidrunimahl või söögisooda.

5. Isegi väikesed detailid võivad teie kodu tundmatuseni muuta. Poleeri peeglid, pese aknad, pühi ukselingid ja lülitid. Pöörake tähelepanu ka vähem nähtavatele kohtadele, nagu liistud, nurgad ja nurgatagused.

6. Kaasake kogu pere: koristamine ei pea olema ainult teie töö. Kaasa kogu pere. Lapsed võivad aidata teil mänguasju ja oma tuba puhastada ning teie partner võib aidata keerulisemate töödega. Koos töötamine läheb paremini ja teil on lõbusam.

7. Premeerige ennast. Hellita ennast hästi teenitud puhkusega, milleks on hea film, raamat käes või tass kohvi sõpradega. Puhtuse ja heaolu tunne tõstab garanteeritult teie tuju.

Kevadine koristamine ei pea olema stressirohke asi. Natuke planeerimist, veidi nutikust ja kogu pere kaasamist kasutades saate sellega hõlpsasti ja naeratusega hakkama. Ja teid premeerib puhas ja hubane kodu, mis tunneb end suurepäraselt.

« 5 lihtsat sammu toidu efektiivsemaks kasutamiseks Grill: suvine maitsete ja aroomide sümfoonia »